Premiera książki NamThar w Szczecinie

Leną Leontyeva i Marzena Popławska

8 luty 2018 • Gorąco zapraszamy na spotkanie z autorkami książki „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie", Leną Leontyevą i Marzeną Popławską.

  Autorki opowiedzą o procesie powstawania książki, o połączeniu dwóch umysłów i temperamentów, zespoleniu prawdziwej historii buddyzmu z fabularną opowieścią, dzięki którym projekt NamThar stał się prawdziwym literackim eksperymentem. Autorki stworzyły coś na kształt mitów buddyjskich, które przedstawiają tło historyczne narodzin i rozwoju buddyzmu oraz żyjących ówcześnie mistrzów buddyjskich.

  Więcej informacji o książce: http://namtharthebook.com/pl/

  Zobacz wydarzenie na Facebooku

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 lutego o godzinie 17.00 w sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej. W trakcie spotkania usłyszymy fragmenty książki czytane na głos przez szczecińskich aktorów. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.  LENA LEONTYEVA ukończyła matematykę na Uniwersytecie Krajowym we Lwowie i studia w Międzynarodowym Buddyjskim Instytucie KIBI w New Delhi. Od 2007 roku jest redaktorem naczelnym magazynu „Buddhism.ru”. W 2011 roku uzyskała stopień doktora historii na podstawie pracy poświęconej dziełom Marpy Tłumacza. Jest autorką wielu artykułów o tematyce buddyjskiej oraz kilku książek, w tym wydanej ostatnio ilustrowanej encyklopedii Przewodnik po buddyzmie i powieści kryminalnej Raj z cudzym paszportem. Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym o historii buddyzmu w Rosji. Często podróżuje z wykładami po całym świecie. Na stałe mieszka z mężem w Moskwie.  MARZENA POPŁAWSKA absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W 2002 r. razem z przyjaciółmi założyła Fundację Moma Film, której prezesem jest do dzisiaj. Na co dzień mieszka w Warszawie. Zajmuje się produkcją, dystrybucją, wyszukiwaniem i promocją ciekawych zjawisk audiowizualnych. Organizuje festiwale filmowe i współtworzy projekty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W 2014 r. za projekt „Nowe legendy miejskie" została wyróżniona przez UNICEF tytułem Szeryfa Praw Dziecka. Od siedmiu lat bierze udział w unikatowym projekcie malarskim u boku Norbu Denzonga, jednego z największych mistrzów malarstwa tybetańskiego na świecie. Jej marzeniem jest ożywić sztukę buddyjską i zrobić z tego film.
 • PROGRAM

  Czwartek - 8 luty

  17:00 - spotkanie z autorkami książki „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie", sala im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej
  wstęp wolny
 • WIĘCEJ INFORMACJI

  E-mail (ośrodek):   szczecin@diamondway-center.org
  Telefon (ośrodek):   +48 609 905 599 (Jacek)