Kurs i aukcja

Grzegorz Kuśnierz, Adam Jankiewicz

24-26 luty 2023

 • Serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka na kurs, który poprowadzą Grzegorz Kuśnierz i Adam Jankiewicz, podróżujący nauczyciele buddyzmu diamentowej drogi.
  Kurs jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych buddyzmem Diamentowej Drogi. Nowe osoby zapraszamy zwłaszcza na wykłady, które są dostosowane do początkujących odbiorców. Na kurs nie trzeba się specjalnie przygotowywać ani wcześniej zapisywać. Można też wziąć udział w jednym, wybranym wydarzeniu. Udział w kursie jest bezpłatny.
 • Grzegorz Kuśnierz – doktor filologii angielskiej, autor książki Buddhist Perspective on Literature. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1996 roku. Studiował w Karmapa International Buddhist Institute w New Dehli w Indiach oraz w International Institute of Asian and Tibetan Studies w Hiszpanii. W 2004 zainicjował powstanie Naukowego Koła Orientalistyki na Uniwersytecie Opolskim, organizującego wydarzenia kulturalne i naukowe związane z kulturą, nauką i religią Wschodu. Od 2007 roku wykłada podstawy teorii i praktyki buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce i za granicą. Obecnie mieszka we Wrocławiu.
 • Adam Jankiewicz jest uczniem Lamy Ole Nydahla, u którego przyjął buddyjskie schronienie w roku 1996. Na jego prośbę od roku 2001 wykłada podstawy buddyzmu Diamentowej Drogi. Adam pochodzi z Gdańska. Wraz z przyjaciółmi wybudował i współtworzy Buddyjski Ośrodek Odosobnieniowy w Bartołtach Wielkich na Mazurach, gdzie również mieszka.
 • PROGRAM

  24 luty - piątek

  godz. 20:00 - wykład pt. "Oświecona postawa - bodhiczitta" – Adam Jankiewicz

  25 luty - sobota

  godz. 12:30 - sesja medytacyjna
  godz. 15:00 - sesja Nyndro
  godz. 17:00 - wykład pt. "Znaczenie sangi" – Grzegorz Kuśnierz
  godz. 20:30 - prezentacja projektu Silver Lake
  godz. 21:00 - aukcja

  26 luty - niedziela

  godz. 11:00 - Q&A Panel Grzegorz i Adam
  godz. 13:00 - sesja Nyndro
  Wstęp wolny
  Dobrowolna darowizna na pokrycie kosztów organizacji kursu - 20 zł
 • MIEJSCE

  Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Szczecinie
  al.Wojska Polskiego 46/5
 • WIĘCEJ INFORMACJI

  E-mail:   szczecin@diamondway-center.org
  Telefon:   +48 609 905 599 (Jacek)